نمایش نوار ابزار

اطلاعیه

دوشنبه ۱۱ دلو ۱۳۸۹

  تظاهرات حق مسلم اتباع جمهوری اسلامی افغانستان می باشد، منتهی مبتنی بر قوانین نافذه کشور که در راس و سرلوحه آن دین مقدس اسلام و دستورات حیاتبخش آن قرار دارد.

امروز که بابیش از هر زمان دیگر محتاج به وحدت مسلمانان جهان هستیم به گونه ی باید عمل کرد  که از تظاهرات ما دشمنان بهره برداری سوء ننمایند و برخلاف مصالح علیای کشور و مملکت نباشد و به مقدسات که صدها افغان بخاطر آن شهید شده توهین نشود.

در تظاهرات اخیریکه به بهانه توقف تانکرهای تیل در مرز جمهوری اسلامی ایران، در کابل برگزار شد متأسفانه برخلاف مصالح کشور حرکاتی انجام شد و مهمتر از همه به کلمه مقدس جلاله«الله» اهانت صورت گرفت و سوختانده شد که بی تردید از اعمال آن روح شهدای مسلمان و هموطنان متدین ما آزرده شده و مسئله اخوت و برادری اسلامی را خدشه دار می سازد و نوعی ایستادن در برابر سیاست های کلان دولت جمهوری اسلامی افغانستان برپایه برادری و حسن همجواری استوار است و این دولت است که مشکلات همچون توقف تانکرها در ایران و یا توقف اموال تجاران افغانی در بندر کراچی پاکستان را حل نماید.

ما برخورد غیر مسئولانه برگزار کنندگان مظاهره و سوء استفاده ها از احساسات پاک دینی و   میهنی مردم،  به نفع مردم مسلمان خویش ندانسته و آن را محکوم می نماییم.

شورای اخوت اسلامی افغانستان7 دلو 1389

مطالب مشابه