نمایش نوار ابزار

امام صادق علیه السلام حلقه وصل مذاهب اسلامی

چهارشنبه ۲۴ جوزا ۱۳۹۶

(سمینار علمی، پژوهشی زندگانی امام جعفرصادق علیه السلام)

۲۵ شوال ۱۴۳۶ هجری قمری، برابر ۲۰ اسد ۱۳۹۴ خورشیدی، همزمان با سالروز شهادت ششمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت، امام جعفر صادق علیه السلام، سمینار یک روزه با حضور  شخصیت های برجسته علمی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی شیعه و سنی اعم از حوزه و دانشگاهیان بمناسبت سالروز شهادت امام صادق علیه السلام حضور داشتند.

در این سمینار علمی، پژوهشی سخنرانان امام همام، حضرت‌صادق‌علیه‌السلام را سنبل، معنویت، علم و دانش، وحدت و برادری میان امت اسلامی و حلقه وصل مذاهب اسلامی خواندند.

در اخیر سمینار قطعنامه ۱۲ ماده‌ای توسط حجت الاسلام سید جعفرعادلی«حسینی» دبیر سمینار علمی، پژوهشی امام جعفرصادق علیه‌السلام قرائت و مورد تایید شخصیت های علمی، سیاسی و فرهنگی اعم اهل تسنن و تشیع شرکت کننده قرار گرفت.

قابل یاد آوری اینکه از میان مقالات رسیده به دبیر خانه سمینار، توسط هیئت علمی مقالات برتر در پایان سمینار با اهداء تحایف و لوح تقدیر، از آنان قدر دانی بعمل آمد.

قابل تذکر و یاد آوری اینکه؛ اولین سمینار بین المللی تحت عنوان: بررسی مقام معنوی و علمی امام جعفر صادق علیه السلام با حضور ده ها تن از علماء، پژوهشگران، متخصصین علوم اسلامی و شخصیت های برجسته فرهنگی وسیاسی داخلی و خارجی ۲۱ تا ۲۳ میزان ۱۳۸۸ خورشیدی در تالار رادیو تلویزیون ملی افغانستان از سوی اکادمی علوم افغانستان و همکاری نهادهای علمی و فرهنگی کشور برگزار و نزدیک صد مقاله به دبیر خانه سمینار ارسال، بیست مقاله جهت خوانش و نزدیک پنجاه مقاله دیگر برای نشر مورد تایید کمیسیون علمی قرار گرفت.

دومین سمینار بررسی زندگانی امام صادق علیه السلام در اول ماه سنبله ۱۳۹۳ خورشیدی از سوی برخی مراکز علمی و فرهنگی همسو در مدرسه محمدیه شهید آیت الله العظمی واعظ رحمه الله واقع تپه سلام کابل دایر شد و این سومین سمینار تجلیل از مقام معنوی و علمی امام صادق علیه السلام می باشد که از سوی بنیاد علمی حضرت قائم عجل الله تعالی فرجه الشریف بر گزار گردید و مجموعه حاضر که تحت عنوان «امام صادق علیه السلام حلقه وصل مذاهب اسلامی» در دو بخش:

  1. مجموعه ای سخنرانی شخصیت های علمی کشور در سمینار علمی، پژوهشی زندگانی امام جعفرصادق علیه السلام
  2. از میان ۲۰ مقاله ارسالی به دبیرخانه سمینار آن تعداد مقالاتی که با موضوعات تکراری ارسال گردیده برتر آن گزینش و پس ارزیابی هیئت علمی مقالات برتر جهت چاپ انتخاب و از چاپ موارد که با عناوین تکراری ارسال شده پرهیز و اینک مجموعه سخنرانی ها و مقالات گزینش شده توسط حجت الاسلام والمسلمین سید جعفرعادلی حسینی تهیه و تنظیم و به دست نشر سپرده شده است.

مشخصات کتاب:

نام کتاب : امام صادق علیه السلام حلقه وصل مذاهب اسلامی

تهیه و تنظیم:  سید جعفرعادلی«حسینی»

تعداد صفحه: ۲۶۴

اندازه: وزیری

ناشر: بنیاد علمی، فرهنگی حضرت قائم(عج)

صفحه آرایی و طرح جلد : سیدعباس حسینی

نوبت و تاریخ چاپ: اول / ۱۳۹۴ خورشیدی

تیراژ: ۲۰۰۰ نسخه

مطالب مشابه