نمایش نوار ابزار

انتشارعکسی‌ازسناتورآمریکایی‌ با خلیفه خودخوانده مسلمین

پنجشنبه ۲۳ اسد ۱۳۹۳

 انتشار عکسی از سناتور جان مک کین از جمهوری خواهان تندروی کنگره آمریکا و حامیان حمله نظامی به سوریه با فردی که گفته می‌شود ابوبکر بغدادی است احتمال دست داشتن آمریکا در پایه گذاری گروه تروریستی داعش را بیشتر کرد.در این تصویر سناتور آمریکایی در ماه می 2013 (در اوج جنگ داخلی در سوریه) در مرز سوریه با ترکیه در حال دیدار با جمعی از شورشیان سوری است که به نظر می‌رسد ابوبکر بغدادی سرکرده اصلی داعش نیز در میان آنهاست.این عکس روز دوشنبه در شبکه های اجتماعی منتشر شد و بازتاب بسیاری را به همراه داشت.

«تراویس تورنتون» در گزارشی درباره همین دیدار، نوشته است؛ اینها همان شورشیانی هستند که با القاعده ارتباط دارند. سناتور مک کین در این دیدار از شوریان می‌خواهد که عمق بیشتری به جنگ خود با بشار اسد در سوریه بدهند.گفته می‌شود که در این دیدار توافقنامه‌ای هم میان جهادی‌ها و شورشیان سوری امضا شده است.
در عکس زیر تصویر جان مک کین در سمت راست تصویر و عکس منسوب به ابوبکر بغدادی در سمت چپ نفر اول دیده می‌شود.خانم هیلاری کلینتون، وزیر خارجه اسبق آمریکا در کتاب خاطرات خویش که تازه به چاپ رسیده است به تشکیل داعش و حمایت از آن توسط دولت آمریکا اشاره کرده است.
با توجه به اینکه تصاویر کمی از ابوبکر بغدادی در رسانه ها منتشر شده است و در صحت و سقم تصاویر منتشر شده از بغدادی در موصل نیز شک و تردید وجود دارد تایید اینکه عکس فوق متعلق به ابوبکر بغدادی است به صورت مستقل امکان ندارد.

مطالب مشابه