نمایش نوار ابزار

حجت الاسلام والمسلمین داکتر سید محمد علی جاوید از رهبران جهادی و مشاور رئیس جمهور

پنجشنبه ۱۲ اسد ۱۳۹۶

کتاب روایان عشق «درنگی به قیام چنداول» اثرحجت‌الاسلام‌والمسلمین سید جعفرعادلی حسینی که در رابطه با جهاد مردم افغانستان بخصوص قیام چنداول نوشته شده، این کتاب روز سه‌شنبه ۳ اسد ۱۳۹۶ خورشیدی در تالار نمارسانه مربوط  مجتمع خاتم الانبیاء صلی الله علیه و آله واقع غرب کابل ازسوی  سازمان جهاد فرهنگی، با حضور، شخصیت‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی، اساتید دانشگاه، محصلین و فرهنگیان رونمایی شد.

این کتاب دارای ۴ فصل است و محتویاتش از طریق تحقیقات میدانی و خاطرات شاهدان عینی، مجاهدین، پژوهشگران و آگاهان جهاد افغانستان تهیه و تنظیم گردیده است.

حجت الاسلام والمسلمین داکتر سید محمد علی جاوید از رهبران جهادی و مشاور رئیس جمهور گفت: جغرافیای افغانستان از عظمت بالایی برخوردار است که متاسفانه آن عظمت در نوشته های نویسندگان دیده نمی شود. یکی از واقعه های با عظمت در تاریخ افغانستان جهاد مردم افغانستان علیه شوروی سابق است که نویسندگان کشور کمتر به این واقعه پرداخته اند.

حجت الاسلام‌و‌المسلمین سید محمدعلی جاوید، با بیان این‌که تاریخ افغانستان مظلوم واقع شده، گفت: دشمنان جهاد مردم افغانستان، تلاش دارند تا کلمه جهاد را به‌سوی جهل سوق داده وآن‌را به فراموشی بسپارند.

وی افزود: قیام چنداول، نخستین قیام مردم در پایتخت افغانستان بود؛ از این جهت، کتاب «راویان عشق» خیلی ارزش‌مند است.

آقای جاوید می‌گوید: من بخش‌های این کتاب را مطالعه کردم. نویسنده، تا حدودی حق مطلب را ادا کرده‌است و کار بسیار ارزش‌مند را انجام داده‌اند؛ من، به این علت، این کتاب را نقد نمی‌کنم.

وی کتاب راویان عشق را اثری ارزشمند خواند و از زحمات سید جعفر عادلی حسینی نویسنده کتاب تقدیر کرد و افزود: کار و ابتکار حجت الاسلام سید جعفر عادلى حسینى را تقدیر مى کنیم که انقلاب و خیزش مردمى چنداول را تحقیق، پژوهش و به رشته ى تحریر در آورده است.

مطالب مشابه