نمایش نوار ابزار

دلسوزی به طالبان، خیانت آشکار است

پنج‌شنبه 20 سنبله 1393

 استاد عبدالرب رسول سیاف، یکتن از نامزدان دور اول ریاست جمهوری که در سالروز شهادت احمد شاه مسعود در خیمه لویه جرگه صحبت می کرد گفت: احمد شاه مسعود به جرم مسلمان و مجاهد بودن، آزاد اندیشی و آزاد منشی کشته شد.
به گفته سیاف، مسعود به جرم اینکه سر را به دشمن خم نکرد و زنجیر غلامی را به گردن نگذاشت به شهادت رسید.
او همچنان گفت: آزادگان همیشه و در طول تاریخ مورد هجوم غلامان قرار گرفته است.

به گفته آقای سیاف، اگر به تاریخ مراجعه شود، غلامان، وطن فروشان و دین فروشان هستند که همواره کشورها و نظام ها را خراب کرده، مناره های بلند و شاخص های اسلام و جهاد را مورد هجوم قرار داده اند.
سیاف در ادامه سخنان خود گفت: امروز صحبت بالای کسانی که اجیر و مزدور هستند و هر روز شخصیت های مطرح، جوانان، زنان و اطفال را با انتحار و انفجار به شهادت می رسانند نیست، زیرا سرنوشت آنان معلوم است، بلکه امروز صحبت روی کسانی است که در خدمت ظالمان قرار دارند.
به باور سیاف کسانی که در مساجد برای تروریست ها دعا می کنند یا وسائل آنان را انتقال می دهند و کسانی که موترهای شیشه سیاه را برای انتقال دادن آنان روان می کنند و همچنین کسانی که در خانه های خود به آنان جای میدهند بدون تردید حدیث پیامبر(ص) سر نوشت آنها را تعیین کرده است.
آقای سیاف با اشاره به حدیث رسول اکرم(ص) گفت: آن حضرت گفته است کسی که با ظالم همکاری می کند و او را تقویت می کند از اسلام بیرون است.
به گفته سیاف هرچند به تجربه ثابت شده است که همکار ظالم زندگی آسوده نخواهد داشت، اما حدیث پیامبر(ص) این موضوع را قطعی می سازد آن حضرت گفته است کسی که ظالم را کمک کند خداوند(ج) ظالم را بر او مسلط می کند.
وی تصریح کرد: دشمنان افغانستان امروز تحت تسلط ظالمان قرار دارند و هر روز از دست آنان جام زهر را می نوشند.
سیاف با خطاب به بد خواهان افغانستان گفت: بشنوند کسانی که به ظالمان کمک می کنند و نیروهای امنیتی، اردو و پولیس را که هر روز در میان خون خود دست پا می زنند فراموش کرده اند که پیامبر(ص) در مورد آنان گفته است کسی که به قتل یک انسان به یک کلمه و یا حرفی کمک کند و شریک جرم باشد در روز قیامت از رحمت خداوند مایوس خواهد بود.
به گفته سیاف کسانی که آله دست بیگانگان قرار گرفته اند، هم دین، هم کشور وهم ملت را فروخته اند و اینها دشمانان اصلی وطن هستند.
استاد سیاف با انتقاد از رییس جمهور کرزی نیز گفت: دلسوزی به طالبان و یا کسانی که به این خاک دلسوز نیستند خیانت آشکار است.

 زیرا ترحم بر پلنگ تیز دندان ستم کاری بر گوسفندان است.
به گفته او باید این مردم به جزای اعمال خود برسند، هرچند رییس جمهور ترحم زیاد دارد اما سهل انگاری و ترحم گاهی کار را به جایی می رساند که از درون آن، فاجعه مانند جنایت پغمان که تفریحگاه تمام مردم افغانستان است سر بدر می کند.
او گفت اگر جنایت کاران به سزای اعمال خود می رسیدند امروز کسی جرئت نمی کرد که راه مردم ملکی را بگیرند و بر زنان نیز تجاوز کنند.

مطالب مشابه