نمایش نوار ابزار

فاطمه زهرا(س) با هفتاد هزار ملک وارد محشر می شود

سه شنبه ۱۲ حمل ۱۳۹۳

 پیامبرگرامی اسلام(ص) با اشاره به نگرانی های حضرت زهرا در روز محشر گفت: یا زهرا پس از آن جبرییل با هفتاد هزار ملک با هفت قبه ی از نور بالای قبرت می آید و در کنار همه آنان اسرافیل با حله های بهشتی می آید و صدا می زند یا فاطمه بلند شو از خوابگاه خود، وقتی بلند می شوی دیگر نگران نیستی زیرا تو مستور با حله ها ی نورانی بهشتی وارد محشر می شوی.
به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)،صبح جمعه 8 حمل 1393 خورشیدی در پایان مراسم دعای نُدبه، به مناسبت فرارسیدن ایام سوگواری و شهادت فاطمه زهرا(س)، دخت گرامی رسول اکرم(ص)، مراسمی  از سوی مجمع فرهنگی بقیة الله در کابل منزل سید آقاحسن میرزایی بر گزارگردید.
حجت الاسلام و المسلمین سید محمد سجادی در این مراسم با اشاره به فضایل اخلاقی حضرت زهرا(س)، گفت: خداوند فضایلی را که به حضرت علی(ع) داده به فا طمه زهرا(س) نیزعنایت فرموده است.

وی با اشاره به نگرانی های حضرت زهرا (س) در خصوص وضعیت مردم در روز محشر، اظهار داشت. روزی پیامبر بزر گوار اسلام(ص) برعلی و فاطمه زهرا(س) وارد شد، دید دخترش فاطمه محزون است گفت یا زهرا سبب حزنت چیست؟ زهرا گفت پدر جان زمانی که حالت مردم را در ورود به محشر بیان کردید که اکثر آنان برهنه وارد محشر می شود من از این ناحیه سخت نگرانم.

پیامبر بزر گوار اسلام(ص) برای تسلی خاطر دخترش می گوید، هر انسان نظر به اعمال خود به اشکال مختلف وارد محشر می شود اگر کسی در دنیا عمل نیک انجام داده باشد، عریان وارد محشر نمی شود.
حضرت پیامبر(ص) ادامه داد و گفت: دخترم اگرچه روز قیامت روز بسیارسختی است و تمام پیامبران الهی از شدت آن روز به زانو در می آیند، اما تو نگران نباش زیرا جبرییل به من خبر داده است که در روز قیامت اولین کسی که وارد محشر می شود من هستم، بعد پدرم ابراهیم(ع) و سپس شوهرت علی(ع) وارد می شود.
اما نکته ای که زهرا انتظارش را داشت، این ا ست که پیامبرگرانقدر اسلام(ص) گفت: یا زهرا پس از آن جبرییل با هفتاد هزار ملک با هفت قبه ی از نور بالای قبرت می آید و در کنار همه آنان اسرافیل با حله های بهشتی می آید و صدا می زند یا فاطمه بلند شو از خوابگاه خود، وقتی بلند می شوی دیگر نگران نیستی زیرا تو مستور با حله های نورانی بهشتی وارد محشر می شوی.
آقای سجادی در ادامه با اشاره به مقام والای حضرت زهرا(س) در پیشگاه خداوند، گفت: حضرت فاطمه زهرا (س)آنقدر نزد خداوند از مقام بالایی برخوردار است چنانکه با غضب فا طمه(س)، خداوند غضبناک می شود.
این عالم دینی با بیان اینکه آنچه در دنیا فا طمه زهرا(س) را زیاد دل شکسته کرد شهادت فرزندانش در سرزمین کربلا بود، تصریح کرد: حضرت زهرا(س) در دنیا بر قاتلین فرزندش غضبناک شد به همین دلیل در روز قیامت شعله های آتش بالا می آید و به جهنم دستور داده می شود که قاتلین امام حسین(ع) و فرزندانش را در بر گیرد.
وی ادامه داد: عده ای از دشمنان اهل بیت(ع) می گویند، خدایا ما که در زمان امام حسین(ع) نبودیم، گفته می شود شما با شیعیان حسین و دوستان او بدرفتاری کردید لذا شما نیز مورد غضب فاطمه (س)، قرار گرفته اید.
مقام حضرت زهرا(س) آنقدر نزد خداوند بالاست که در روز قیامت جبرییل می گوید یا زهرا خواسته های تو از خداوند چیست؟ زهرا می گوید از خدا می خواهم که فرزندان، ذریه و شیعیان مرا از آتش نجات دهد، خداوند در جواب می گوید همه آنان همرای تو وارد بهشت خواهند شد.
به گفته این عالم دینی، حضرت فاطمه زهرا(س) به این اکتفا نمی کند و می گوید خدا یا امت پدرم را به خاطر من و حسن و حسینم دریاب، خداوند در جواب می گوید:شیعیان تو، پدر و شوهرت آنان که قابل شفاعت هستند همرای تو در بهشت خواهند بود و علاوه بر آن در روز قیامت برهنه نیز نخواهند بود.
حجت الاسلام سجادی با بیان اینکه انسان بی نماز، بد سخن، دروغ گو و منافق هیج سنخیت با فاطمه زهرا(س) ندارد و در روز قیامت از شفاعت آن حضرت نیز بهره مند نخواهد بود، گفت: هر زمان که ما زهرایی شدیم، روش و سیره آن حضرت را در زندگی خود عملی ساختیم، همرای او وارد بهشت خواهیم شد.
به گفته‏ی وی، فاطمه زهرا(س) در روز قیامت از خداوند می خواهد که ذریه اش را وارد جهنم نسازد اما این نکته را نباید فراموش کرد که گناه و معصیت، فاصله ی ذریه اش با آن حضرت را زیاد می کند و در نتیجه از شفاعت آن حضرت در روز قیامت محروم می شود.
این عالم دینی تصریح کرد: اگر شیعهی زهرا(س)، گناهکار از دنیا برود، گناهانش نمی گذارند که او وارد بهشت شود زیرا در بهشت، بروی او بسته می شود.
وی در ادامه گفت: شیعیان حضرت زهرا(س) نباید کار را به جایی برسانند که آن حضرت از آنان روی بر گرداند و فراموش شان کند.
سجادی، پیروان واقعی زهرا(س) را به توبه و ابراز پشیمانی از انجام گناه دعوت کرد و گفت: توبه مانند باران گناهان را می شوید، پس تا دیر نشده باید توبه کرد و خود را به خاندان پیامبر(ص) نزدیک ساخت.

قابل یاد آوری اینکه؛ در این مراسم پس از تلاوت آیات کلام الله مجید توسط سید نورآقا احسانی، ابتدا حجت الاسلام سیدجعفرعادلی حسینی رئیس مجمع فرهنگی بقیۀ الله(عج) از حضور اعضای مجمع و مهمانان در این مراسم تشکری و قدرانی نموده و پس از آن  مداح اهل بیت(ع) حاج سیدمحمدکاظم هاشمی  با ذکر توسل به حضرت زهرا(س) به معنویت مراسم افزود و در پایان حجت الاسلام آقای سجادی  ضمن قدر دانی از اعضای مجمع فرهنگی بقیۀ الله(عج) جهت زنده نگه داشتن شعائر دینی و برگزاری جلسات مذهبی و تجلیل از مناسبت ها، از حضرت آیت الله سید محمدتقی وحیدی(ره) و حجت الاسلام سیدجعفرعادلی«حسینی» بعنوان شخصیت های شخصیت های تاثیرگذار جامعه نام برده و اظهار داشت:

از آنجائیکه سرور ارجمند حجت الاسلام آقای عادلی، رئیس مجمع فرهنگی بقیۀ الله(عج) در قم و کابل به من لطف داشتند و چند روزی که در کابل هستم، ایشان چند بار از من دعوت نمودند که افتخار حضور در جلسه مجمع فرهنگی بقیۀ الله(عج) داشته باشم، در این فرصت می خواهم قبل از خواندن روایتی در مقام و فضائل حضرت زهرا(س) دو نکته را یاد آوری نمایم:

نکته اول انیکه؛ یاد و خاطره مرحوم حضرت آیت الله وحیدی(ره) را گرامی داشته و او یکی از شخصیت هایی بود که همانند ایشان در این زمان از لحاظ علم، اخلاق و رفتارهای اجتماعی در بین سادات سبزدرخت  نبوده و نیست و او در حیات خود مظلوم واقع شد و به همین زودی ها نیز همانند ایشان نخواهد آمد و او جزء شخصیت های مطرح و درجامعه افغانستان کم نظیر بود، شخصیت ایشان شخصیت استثنایی که در کنار علم و دانش از برخی ویژگی های برجسته ای برخور دار بود که جای شان در میان ما خالیست.

نکته دوم؛ من به نوبه خود از جناب آقای عادلی تشکر می کنم، در این مراسم که بمناسبت شهادت بانوی دو جهان حضرت زهرا(س) برگزار نموده اند از من دعوت نمودند تا لحظاتی را در خدمت شما باشم، ایشان از  نویسنده گان توانا و شهیر و از افتخارات اقوام ماست، آثار ایشان در اختیار جامعه فعلی ما قرار دارد و ایشان علاوه براینکه اهل قلم می باشد در امورات فرهنگی فعالیت های موثری داشته و از جمله موسس مجمع فرهنگی بقیۀ الله(عج) بوده و کسی نمی تواند این ابتکار ایشان را نادیده بگیرند.

این  محفل با دعائیه حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای سجادی خاتمه یافت.

 

مطالب مشابه