قطعنامه پایانی روز جهانی قدس 1435 هجری قمری

قال رسول الله(ص) من سمع رجلا ینادی یا للمسلمین و لم یجبه فلیس بمسلم

 خدا را سپاسگذاریم که امسال به ما توفیق داد تا در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، ماه خدا و ضیافت الهی با قلوب سرشار از معنویت و صفای باطن به ندای هل من ناصر ینصرنی ملت مظلوم و شهید پرور فلسطین و نوار غزه لبیک گفته و با مشت های گره کرده و فریاد رساء برائت و انزجار خود را از رژیم مفلوک و منفور صهیونیستی و حامیان بین المللی آن اعلام نماییم.

امروز، روز قدس است

روز قدس به قول حضرت امام خمینی(ره) «روز حیات اسلام است» «روزی است که اسلام را باید احیا کرد» «روز مقابله مستضعفین با مستکبرین است»

روز جهانی قدس! روز عزت، شهامت، شجاعت مسلمین و انسانهای آزاده و حق طلب در برابر جنگ افروزی ها، زورگویی ها و فتنه گری های رژیم غاصب اسرائیل که منشه اصلی تمامی بحران و نا امنی در سطح منطقه و جهان است قرار دارند.

روز قدس حقیقتا یوم الله و روز اسلام و نماد وحدت مسلمین برای آزادی قدس و فلسطین است.

این روز، روز امواج خروشان و طوفنده امت بزرگ اسلام جهت نفی و محو رژیم جعلی صهیونیستی است.

اسرائیل این غده سرطانی، نمونه عینی ظلم، غارت، تجاوز، کشتار، ترور و اشغالگری بوده که رعایت از حقوق انسان و صیانت از کرامت انسان با اندیشه و فرهنگ آن جا ندارد.

ملت سلحشور و آزاده افغانستان امروز هم صدا با امت بزرگ اسلام ضمن اعلام همبستگی و حمایت همه جانبه خویش از ملت مظلوم فلسطین به این رزیم مفلوک هشدار می دهد که: تا محو کامل تجاوز، کشتار، ترور و ویرانی سرزمین فلسطین و تحقق آرمانهای شهدای آن در کنار این ملت مظلوم خواهیم بود.

کونوا للظام خصما و للمظلوم عونا.

ما در این راهپیمایی پرشکوه و دشمن شکن که با حضور پرشور و حماسی مسلمانان غیور و روزه دار افغانستان تشکیل شده است مواضع خود را با صدور این قطعنامه و بانک رسای تکبیر الله اکبر جهت تحقق آرمان والای فلسطین و آزادی قدس شریف از چنگال رژیم غاصب صهیونیستی و بیزاری از جبهه استکبار و نظام سلطه بعنوان پیام ملت مسلمان افغانستان به جهانیان اعلام می داریم:

1. ملت مسلمان افغانستان، آزادی قدس شریف نخستین قبله مسلمان و رهایی ملت مظلوم و بی دفاع فلسطین را وجیبه دینی و انسانی خویش دانسته، حمایت و آمادگی همه جانبه خود را در راه تحقق آرمان سترگ و والای فلسطین بعنوان جهاد مقدس حمایت از مقاومت اسلامی اعلام می داریم.

2. ما ملت روزه دار ، کشتار، نسل کشی، محاصره غیر انسانی، تخریب بناها، یهودی سازی سرزمین های اشغال شده و به ااسارت گرفتن زنان و کودکان فلسطینی را توسط آدم کشان صهیونیست محکوم نموده، از جهان اسلام و ملت های آزاده جهان می خواهیم که رژیم جعلی و نا مشروع صهیونیستی را تحت هیچ شرایطی به رسمیت نشناسند.

3. ما تجاوز ددمنشانه و ارتکاب جنایات ضد بشری رژیم غاصب صهیونیستی علیه مردم بی دفاع غزه را که در سایه سکوت ننگین مجامع بین المللی و نهادهای به اصطلاح حقوق بشری و بخش از کشورهای اسلامی صورت گرفته تقبیح نموده از دادگاه کیفری بین المللی(آی سی سی) تعقیب و محاکمه سران جنایتکار این رژیم را خواستاریم.

4. ما مقاومت همه جانبه را تنها گزینه ممکن در برابر اشغال و جنایات رژیم صفاک اسرائیل دانسته و ازمقاومت اسلامی فلسطین حمایت کامل خود را اعلام می داریم.

5. از همه مجامع حقوق بشری از سران کشورهای جهان، به ویژه کشورهای اسلامی می خواهیم فرصت را غنیمت شمرده، هرچه سریع تر به وظایف انسانی و اسلامی خود عمل نموده با استفاده از هر اهرم ممکن جلو تجاوزات رژیم منفور اسرایئل علیه ملت بی دفاع فلسطین را گرفته و نگذارند بیش از این نسل کشی تاریخی تداوم یابد.

6. از عموم نهادهای دولتی و غیر دولتی و قاطیبه اتباع این وطن می خواهیم در جهت اخوت اسلامی و همبستگی ملی تلاش ورزند و به دشمنان افغانستان اجازه ندهند تا در جهت تامین منافع شان به تفرقه و نفاق دامن زده و با ترویج مسائل اختلافات مذهبی، قومی و زبانی امنیت کشور را خراب و آسایش مردم را برهم زند.

7. ملت مسلمان افغانستان بار دیگر بر حق تغییر ناپذیر آوارگان مسلمان فلسطین جهت بازگشت به اماکن اصلی شان تاکید می نماید.

8. ملت مسلمان افغانستان ضمن اعلام حمایت از مردم فلسطین از همه گروه های فلسطینى و کشورهای اسلامی میخواهد تا با درک اوضاع حساس و خطیر آن سرزمين با هوشیاری و حفظ وحدت اجازه ندهند توطئه های پلید اسرائیلی ها در ایجاد نفاق میان ملت مسلمان آن کشور راه پیدا کند.

9. در پایان از همه مسلمانان جهان به خصوص هموطنان مسلمان و روزه دار خود مجدانه می خواهیم که در برابر توطئه های پیچیده استخبارات منطقه ای و بین المللی هوشیار باشند و به تقویت وحدت اسلامی، همبستگی ملی و اخوت دینی خود اهتمام ورزد.

والسلام علیکم و رحمۀ الله و برکاته

ستاد برگزاری روزجهانی قدس جمعه 27 رمضان 1435 هجری قمریComments are closed.