نمایش نوار ابزار

پنجمین سمینار بررسی اندیشه های امام خمینی(ره)

دوشنبه 22 جوزا 1391

 خیرمقدم توسط ححت الاسلام سیدمحمدهاد«هادی» رئیس بنیاد فرهنگی، تبلیغی پیامبراعظم(ص) در پنجمین سمینار بررسی اندیشه های امام خمینی(ره) 17 جوزا 1391 در هوتل بین المللی انترکانتنینتال.

خیر مقدم عرض می کنم تشریف آوری مهمانان گرامی، وزرا، وکلا، دانشمندان، فرهیختگانی که بر ما منت نهاده و در پنجمین سمینار بررسی اندیشه های امام خمینی(ره) تشریف آورده اند و تشکر و قدر دانی می کنم از همکاری بی دریغ امنیت ملی و پلیس ملی که در ارتباط این سمینار ما را یاری رسانده است.

بیست و سومین سالگر ارتحال ملکوتی و جانگداز منادی وحدت و بیداری، بزرگ مرجع دینی حضرت آیت الله العظمی امام خمینی(ره) را به پیشگاه والای ولی عصر و مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه ی و ملت های مسلمان و آزادی خواه جهان تسلیت عرض می کنم.

بنیاد فرهنگی، تبلیغی پیامبر اعظم(ص) افتخار دارد که پنجمین سمینار بررسی اندیشه های امام خمینی(ره) را برگزار نموده و یادی از زندگانی آن عالم ربانی و آن مرجع دینی و آن پیشوای مذهبی نموده که تا یک بار دیگر تجدید میثاق با اهداف و آرمان آن حضرت صورت گیرد. قبل از آنکه از فرمایشات دانشمندان فرهیخته و گرامی استفاده نماییم، عرایض را در سه بخش تقدیم میکنیم:

1-             جایگاه امام

2-             انقلاب امام

3-             طنین ندای انقلاب

1-             جایگاه امام خمینی به عنوان، بزرگ مرجع جهان تشیع که شیعیان جهان در غیر از اصول دین مقلد او و دیگر مراجع بزرگوار بوده و عمل به دستورات آن پیشوای جهاد را واجب دانسته و خود را ملزم به اجرای فتاوی آن حضرات می دانیم .

و همه میدانند که ما به دستور آن رهبر بیداری، جهاد کردیم و به دستور آن عزیز در برابر اتحاد جماهیر شوروی سابق ایستادیم و به دستور او محبت به وطن را واجب می دانیم و برای ثبات و خیر و صلاح کشور عمل می کنیم که او به ما راستی و صداقت، برادری و اخوت، فداکاری وایثار را آموخته و احترام و تجلیل از مراجع دینی مان را وظیفه شرعی و توهین به امام خمینی(ره) و سایر مراجع دینی را توهین به مذهب خود می دانیم.

2-             انقلاب امام خمینی بر خلاف انقلاب های که در جهان صورت گرفت انقلاب اسلامی است که با شعار نه شرقی و نه غربی جمهوری اسلامی، نه کشوری است و نه منطقه ای بلکه جهانی است و به همین جهت امام خمینی(ره) از وضعیت آشفته مسلمین و ذلت جوامع انسانی به شدت نگران بوده و بار بار به حکام کشور های اسلامی نهیب می زد که گوشهای کر و چشم های کور و زبانهای لال خود را باز کنید و به مشکلات جوامع مظلوم تحت ستم رسیدگی نمایید و زخم دیرین و خون چکان فلسطین، آن امام را رنج میداد و وضع مصر و زندانیان در بند مسلمان او را پریشان می ساخت و فریاد این پیر خرد، فریاد سید جمالدین افغانی، فریاد حجت کابلی، فریاد امام حسن البناء، فریاد سید محمدسرورواعظ، فریاد سید قطب، فریاد اقبال لاهوری، فریاد سیداسماعیل بلخی، فریاد استاد غلام محمد نیازی و فریاد انجینیر عبدالرحیم نیازی و صد ها و هزارها پیشوای متفکر دیگر اسلامی که در زندانها کشته شده اند و یا سرشان بر سر دار رفته، فریاد امام خمینی(ره) بود و این شخصیت بزرگ موفق به تأسیس نظامی شد که فرمود جمهوری اسلامی؛ نه یک کلمه کم و نه یک کلمه زیاد و از همین جهت است که امام خمینی(ره) به دفاع از قدس شریف و ملت مظلوم فلسطین جمعه آخر ماه رمضان را روز قدس نامید و در جمهوری اسلامی برای تقریب مذاهب دهها سمینار برگزار می شود و برای بیداری اسلامی تلاش شبانه روزی جریان دارد و برای بزرگ پرچم داران و متفکرین اسلامی، به کرات سمینار ها، یادواره ها گرفته شده و در همین اواخر سمینار بزرگ داشت آخوند خراسانی، علامه شهید سید اسماعیل بلخی، شهید مزاری، قهرمان ملی شهید احمد شا مسعود، شهیدکاظمی و رهبر جهاد و مقاومت، رئیس پیشین شورای عالی صلح پرفسور استاد شهید برهاندین ربانی اولین رئیس دولت اسلامی افغانستان که از برگزار کنندگان سمینار های قبلی بررسی اندیشه های امام خمینی(ره) بود و امسال جایشان خالی در تهران برگزار گردید.

3-             طنین انقلاب اسلامی امام به ملت ها اراده داد و عزت از دست رفته مسلمانان را به تصویر کشید و بیداری را به ارمغان آورد و استکبار را معرفی کرد و در دفاع از پیامبر اعظم(ره) فرمان اعدام سلمان رشدی را صادر نمود که تحولات امروز در سراسر کشور های اسلامی از نفس مسیحایی آن پیر فرزانه است.

اماما!! یکی از فرزندان شما سید حسن نصرالله در لبنان شاخ اسرائیل را شکست و ملت غیور مصر فرعون زما را به قفس انداخته و رهروان امام حسن البناء و سید قطب شهید در آزمون ایجاد نظام ارزشی قرار دارند و غرب در عراق به ذلت مبتلا شد و بهار عربی امریکا را به شدت نگران ساخته و اگر امروز در کشور ما بدون در نظر داشتن مثلا حقوق بشر، دمکراسی و آزادی بیان عده ای را تحریک  می نمایند تا حرمت شکنی و اختلاف بین مذاهب اسلامی به وجود آورند و تلاش دارند که به نفع دشمن زبون نفاق ایجاد کنند که یقیناً این حرکت های منفی از برهم خوردن توازن در کشور های عربی و بیداری مسلمانان است ولی مردم قهرمان افغانستان به پیروی از قرآن کریم و سنت نبوی و اعتقاد به قانون اساسی هیچ گاهی به مقدسات دینی و ارزشهای معنوی پشت نکرده و اهداف شهدای ملیونی خود را فراموش نخواهند کرد.

مطالب مشابه
دیدگاه ها
 • Ali Shah Zarifi 24 جوزا 1391 4:46

  در افغانستان اگر از شخصیت‌های غربی تجلیل کنی، در بین مردم و رسانه‌ها به نام «فرهنگی» مشهور می‌شوی، اما اگر از شخصیت‌های شرقی و دینی تجلیل کنی، برچسپ‌های «طالبانی» و «نوکری» را بر پیشانی‌ات می‌زنند.
  به نظر من، شخصیت‌ها چه غربی باشند و چه شرقی، چه دینی باشند و چه غیر دینی، دیدگاه‌ها و حرکت‌های مفیدِ مدنی‌شان برای ما مهم است و باید دور از تعصب و کینه‌ توزی و تأثیرپذیری از مردم نادان بررسی شود. علی‌شاه ظریفی

 • Sayed Ali Naqi Masoumi 24 جوزا 1391 4:47

  احسنت آقاي ظريفي
  هفته نامه نای نیستان دست اندرکاران نای نیستان، مخصوصا مدیرمسئول آن یونس حیدری این شهامت و شجاعت را داشته که ملاهای کثیف را افشا و بارها از ملاهای جاسوس دعوت به مناظره نموده واین هم شماره تماس مدیر مسئول هفته نامه نای نیستان 0707270286 شما نیز می توانید انتقام از یک قطعه عکس را هم در وبلاک نای نیستان ملاحظه نمایید.

 • Sayed Ali Naqi Masoumi 24 جوزا 1391 4:47

  آقاي حيدري حقيقت يا افسانه آنچه كه بر سر مردم امده است از تحجر طالبان و نژاد پرستي ايشان بوده است، شيعه با عكس و بي عكس در زمان طالبان مورد ظلم و ستم قرار ميگرفت كما اينكه قبل از آن هم همينطور بوده است و از اين پس هم بسياري هستند كه با همان انديشه در افغانستان زندگي ميكنند و هر وقت كه زورشان برسد اين كار را انجام خواهند داد، شما به نظر من تا حدودي كوته فكر تشريف داري و الا به هر روايتي صحيح و نا صحيح استناد نميكردي و از سويي تقابل منافع غرب و همسايگان ما به راحتي باعث نوشتن اينگونه داستانها ميگردد ناتو اگر ميخواست از ما مردم حمايت كند و آيساف اگر ميخواست به مردم ما كمك كند به مناطق امن ما كمك ميكرد به باميان و مردم باميان كمك ميكرد!!! البته كوته فكر ي شما به نحوي اكتسابي و تحت تاثير كوته فكريهاي رهبر ان شماست كساني كه در هردوره شما را و راي شما رفروختند و هر بار دچار سياست زدگي شدند كساني كه به كرزي راي دادند و بعد مخالفش شدند راي از شما گرفتند و با سياف سازش كردند!! همانند طفلي كه با يك چاكلت فريب ميخورد فريب وعده هاي كرزي و سايرين را خوردند و حالا كه ناكجايشان ميسوزد اداي پهلوانها را در مي آورند و يا هم مانند زنان در خانه نشسته اند و حتي جرات نميكنند كه از بالاترين موقف سياسي كه در اختيارشان است به نفع شما و در دفاع از شما استفاده كنند. برو برادر به فكر نان باش كه خربزه آب است. استعدادت را صرف كارهاي بهتر كن به جوي دشمنان آب نريز و آبروي خود را به بازي مگير!

 • Yones Haidari 24 جوزا 1391 4:49

  خوب شیعه که جاسوس باشد حقش مرگ است در هر نظامی- وقتی شما علم جاسوسی بلند می کنید و منافع ملی کشور اجنبی را بر منافع ملی افغانستان ترجیح می دهید حق تان نه تنها مرگ است بلکه باید کسانی پیدا شوند که فتوای خامنه ای و خمینی را در حق تان اعمال نماید –هرجاسوس حقش کشتن است، درهرکجا که باشد چه در بهسود- یکاولنگ – مزار ….

 • Lina Mosaviyan 24 جوزا 1391 4:50

  lanate khoda ba in bepadar wa madarani ke bachahash ro intori tar beyat kardan wa mokhalifi islam hastand onhaye ke ba imam tawhin ekonan bedoni shak az islam bodan khasta shodan tanafor darand az dastorati islam faqat banam islamand wa bassss.,,hamin ateqadat ast ki jawanani ma dar khrij masehi meshand asmi akhond ra besh nawand khodra mezanan ba dewar ki anha tabligh mekonan ki bekhanid namaz banazari man maqadr nashnasim haman zamani taliban baraye ma khob bod ki dar koh ha gharha zendagi mekardim ki mahazara ein hala az koha dehat ha amadim paein haqdarim ke khod wa khodaye khodra nash nasim harchand mardomi ma mardi rozi bad nestand wa darin awakher mashallah ke zaban ham paydakardand ba ateqadati zedi islam

 • حسین انصاری 24 جوزا 1391 4:51

  چیزی که علما تأیید کرده اند، سیاست مذهبی و دینی است اما آن سیاست متاسفانه در حال حاضر چندان قابل عملی شدن نیست بنابراین با این سیاست مخالفند.
  علما با سیاستی که همه چیز در آن دیده می شود، دروغ، تهمت، قتل و مدام در حال تغییر است، مخالفند اما سیاست اگر دینی باشد، تغییر ندارد، دروغ ندارد، فساد ندارد، ظلم ندارد، قتل و جنایت ندارد….
  «اسلام فقط در زمان پیغمبر و امام علی (ع)، درست تبلیغ و حکومت اسلامی به درستی برپا شد و بعد از آن حکومت اسلامی جامع در دنیای اسلام نیست» آیت الله العظمی شیخ اسحاق فیاض

 • Sayed Ali Aqa Amiri 24 جوزا 1391 4:54

  دوستان سخنان همه شماراخواندم اما به نظر من ارزش ندارد که با یک مادر زنا (حیدری) که شاید از نطفه زنا به دنیا آمده سخن , بحث , مجادله کنیم چونک کسی که از زنا به دنیا بیایداز این خوبتر نمیشه چییزیکه عیان است چه حاجت به بیان است امام خمینی (ره) یک انقلابی را پایه گزاری کرد که الگوی تمام بشریت بود اما (حیدری و حیدریان) هستند که مثل یک سک پاس میکند و بجز از تنفر مسلمانان به ایشان چیزی دیگری کمای نمیکند از این بعدجواب ابله هان سکوت است.

 • Yones Haidari 24 جوزا 1391 4:55

  به زودی از سوی همین مجموعه حضرت استالین- لنینی- موسولینی – هیتلر هم لقب امامت دریافت خواهند کرد – مطلع باشید. به خدا تجلیل از حضرت استالین شرف دارد لا اقل باعث بد نامی اسلام که نشد

 • Ahmad Reza Danesh 24 جوزا 1391 4:56

  خائنيني كه سالها خوردن و خابيدن مثل اين حيدري و همچنين مردم را كشتند و مال هايشان را به يغما بوردند حال مي آيند در باره امام صحبت مي كنند آفرين غيرت شان. امام يعني باعث بد نامي اسلام شد ! فكر كنم با رهبر خودتان اشتباه گرفتي…