نمایش نوار ابزار

سئوالات شرعي

جمعه 24 جدی 1389

دوستان عزيز !! اگر سئوال شرعي داريد از طريق فرم زير به ما ارسال نماييد و جواب انرا نيز همين جا بخوانيد! و يا از طريق ايميل جواب تان را دريافت داريد. پيشاپيش از همكاري شما سپاسگزاريم.

دیدگاه ها
 • سید جمال الدین 28 جدی 1390 13:08

  باعرض سلام تشکری ازویبسایت خوبتان که واقعاً معلومات مفید دینی ومذهبی را برای مردم بیان میکنید.میخواستم ازحجت السلام ولمسلمین آقای حسینی درباره آینکه آیا آزدواج کردن دخترسید با پسرهزاره کدام اشکال دارد طالب معلومات شوم اگرامکانش باشد. تشکر لطفاً جواب این سوال را درایمل ادرس که دربالا ذکر شده ارسال نمائید.دراخیریکباردیگرجاداردکه ازویبسایت خوبتان ودست اندرکاران این ویبسایت زیبا تشکری نمائم.
  وسلام
  سید جمالدین کابل

 • احمد حسینی 17 سرطان 1391 0:43

  بنام خدا
  با سلام خدمت محترم جناب حاج اقای عادلی !
  سئوال من هم سئوال است که اقای سید جمال قبلا پرسیده بود
  ازدواج دختر سیده با هزاره ایا از نظر شرع کدام یک اشکال دارد یا خیر ؟مدتی است برای همیشیره ی بنده یک خواستگار پیدا شده است که از هزاره های افغانستان می باشد ایشان با همیشره ی بنده در دانشگاه اشنا شده اند و خانواده ی محترم و خوبی هستند. همشیره بنده هم با این ازدواج کاملا موافق است اما پدرم هم که انسان مومن است به توصیه ی بعضی از افوام که طلبه هستند با این وصلت مخالف است صرف به این خاطر که ایشان سید و خواستگار هزاره است و این در فامیل ما سابقه نداشته است .
  لطفا نظر شرع مقدس اسلام را در این زمینه به همین ایمیلی که این استفتا به دستتان رسیده بیان بفرمایید
  توفقیقات شما را از خداوند متعال خواستاریم

 • طوفان 23 میزان 1391 6:37

  بنده یک سوال برایم پیش امده که باید از شما بپرسم . خوب من چندین مطالب شما را مطالعه کردم خدارا شکر که برایم مفید تمام شد . من از دوستان سنی هستم من در شهر جرمنی زندگی می کنم . شما باور کنین که من از مردم احل تشیع بتنگ امدم نمی دانم اصلا قانون های و یا گپ های می زنن که من در زندگی ام اینچنین گپ هارا نشنیده ام من گاهی برای شان می گویم که من هم در افغانستان زندگی کردم مگر من در ان جان کدام فردی را ندیده ام که به مقدسات احل سونی توعین کند و یا کدام تسنن را ندیدم که به مقدسات تشیع توعین کند . سوال من همین است که ایا عمر (رض) چیگناهی کرده که دوستان تشیع ما دشنام می دهد . ایا شما یک چینل ماهوارهی که از ماهواره هاتبرد پخش می شود بنام احل بیت ان را نگاه می کنید که مردم سونی را چی فعاش نیست نمی دهد . چرا شما با اون ها یک نشست نمی کنید و همین جنجال هارا کنار نمی گزارین . من این سوال را از انخاطر از شما پرسیدم چون ماشالا از استعداد کافی بر خوردار هستین و من از ان خاطر این سوال خود را کردم بنده منتظر پاسخ شما هستم . که ایا پاسخ شما در این باره چی است ایا شما به این سوالات که کردم موافق هستین یا نی اگر نی لطف کنید و دلیل برایم ارایه دهید . سپاس گرار لطف شما

 • احسان غلامی 8 عقرب 1391 21:39

  سلام و تحيت محضر مبارک نخبه العلماء جناب آقای حسینی ادام الله عمرکم ماشاالله.یه سوال داشتم خدمتتون و اون اینه که در احتياطات واجب آيت الله سيستاني ميتوانم به عنوان فالاعلم به آيت الله فياض(نجف اشرف) رجوع کنم؟
  اينجانب به فرد عالم برای شناخت فالاعلم دسترسي ندارم بدين جهت از شما استفتاء کردم ممنون
  ميشم اگه جوابمو بدید.جواب رو به ایمیلم ارسال کنید.منتظرم.با تشکر

 • جواداحمدیان 25 قوس 1391 14:09

  سلام
  عرض شود خدمت بزگوارتان بنده کارمند و با پست بازرس کار می باشم یکی از وظایفی که به من محول شده بررسی حوادث ناشی از کاراتفاق افتاده برای کارگران و ارسال نتیجه به مرجع قضایی و تعیین مقصر حادثه می باشد.و دادگاه نیز براساس نظربنده اگر کارفرما مقصر شناخته شود خسارت بدنی(دیه) از کارفرما وصول و به کارگرداده می شود.در مواردی که کارفرمای کارگربیمه مسئولین مدنی دارد اگر کارفرما مقصر شناخته شود همچون حوادث رانندگی خسارت وارده بر کارگردرصورت مقصرشناخته شدن کارفرماازمحل بیمه تامین می گردد. دراینگونه موارداز آنجاکه جامعه کارگری افرادی مستضعف بوده و تامین خسارت و هزینه های درمانی خارج از توان مالی آنان می باشد بنده درصدقصورکارفرمارا بیشتر کرده تااز طریق ببمه خسارت وارده برکارگرجبران گردد.حالاسئوال بنده این است آیا این رویه انجام شده توسط بنده خلاف شرع بوده و آیا درمقابل بیمه هابنده مسئولیتی دارم خواهشمنداست بطورواضح توضیح دهید.

 • آرش انتظاری 15 دلو 1392 1:22

  باسلام خدمت استادگرامی.بنده دوسوال دارم:1-حضرتعالي به انجام چه تعقيباتي درنمازهاي يوميه خودمقيديد؟2-بعدازانجام واجبات وترك محرمات وخوش خلقي حضرتعالي انجام چه اعمال يااذكاريازياراتي راتوصه ميفرماييدكه ماباانجام وتقيدروزانه به آن بهره بيشتري رادرآخرت داشته باشيم؟

 • سيدكاظم كاظمي 19 سرطان 1393 10:01

  با اهداء سلام و تحیت؛
  بارها مشاهده شده كه آن دسته از داوطلبان ورود به حوزه‌هاي علميه كه داراي نقص عضو (اعم از مادرزادي و … ) هستند، با وجود اينكه در امتحانات ورودي قبول مي‌شوند و از استعداد و علاقه كافي نيز برخوردارند؛ اما از پذيرش آنها در حوزه خودداري مي‌شود.
  آيا حوزه‌هاي علميه در طول تاريخ خود، همواره چنين عمل مي‌نموده‌اند و افراد داراي نقص عضو از حق تحصيل علوم و معارف‌ ديني به صورت رسمي، محروم مي‌شده‌اند؟ نظر حضرتعالي در اين مورد چيست؟ لطفا راهنمايي فرماييد.

 • seydamin 6 دلو 1393 15:28

  سلام خدمت محترم اغاي عادلي خداوند شمارا حفظ كند براي بنده يك سوال بيش امده كه نمي توانم جواب درست بدهم .ازدواج كردن دختر سيد.بابسر هزاره جه حكم دارد

 • amin 22 دلو 1393 11:56

  سلام خدمت محترم اغاي عادلي! سوال بنده اين است؟ دربسياري جاه برايم سوال ايجاد شده كه ازدواج دختر سيد بابسر هزاره اشكال دارد ياخير .لطفا نظر خودرا به اميل ادرس زكرشده ارسال نمايد.